Українцям будуть роздавати по 50 тисяч гривень, але доведеться постаратись, щоб отримати

Українці отримають підтримку від держави

У зв’язку з поганою економічною ситуацією багато українців не поспішають заводити дітей, оскільки не мають достатньо коштів для їх забезпечення. У зв’язку з цим держава вирішила допомогти жителям країни матеріально і тим самим збільшити народжуваність.

У виданні “Вести” повідомили, що в уряді України планують відкривати депозит на кожну новонароджену дитину і поповнювати його на суму 50 тисяч гривень.

Повідомляється, що представники “Слуги народу” зареєстрували два законопроекти, які покликані збільшити показник народжуваності в країні і орієнтовані на фінансову підтримку покоління. Один з цих документів пропонує відкривати депозит при народженні дитини на його ім’я, куди одноразово надійдуть кошти в розмірі 50 тисяч гривень.

Крім цього, задумка уряду полягає в тому, що кошти будуть доступні тільки дитині і лише при досягненні повноліття – 18 років. При цьому, за ці роки банк щороку нараховувати відсоток від суми вкладу і проводити його капіталізацію.

Згідно з попередніми підрахунками, до досягнення повноліття, на рахунку молодих українців може виявитися досить велика сума в розмірі 781 тисячі гривень. (При обліку середньої річної ставки банків в Україні – 16,5%).

Крім того, існують і варіанти дострокового отримання коштів з такого депозиту, однак вони прирівнюються до виключних причин. Гроші можна буде отримати якщо дитина тяжко хвора і на її лікування немає коштів, якщо дитина втратила житло в результаті нещасного випадку або іншої ситуації і якщо дитині необхідно оплатити вищу освіту, при обліку, що сума на рахунку зможе покрити як мінімум половину оплати за навчання.

Автор законопроекту, депутат від “Слуги народу” Сергій Гривко розповів, що фінансування цієї ініціативи планується здійснити за рахунок ліквідності, яка буде отримана шляхом детінізації доходів.

 

Share