“Нижче тільки Марокко” – Доходи українців одні з найменших в світі

МВФ розповів про доходи в країнах світу: Україна – внизу списку

Рівень доходу на душу населення, з огляду на реальну купівельну спроможність національних валют в 2019 році, в Україні склав $ 9,7 тисячі, що в 3,5 рази менше, ніж в сусідній Польщі ($ 33 ​​991) і в 2 рази менше, ніж в Білорусі ( $ 20,6 тисячі). Наша країна лише трохи обходить Марокко ($ 9,2 тисячі).

Про це повідомляє Rzeczpospolita з посиланням на дані Міжнародного валютного фонду.

Відзначається, що Польща, через 30 років після падіння комунізму і початку ринкових реформ, за рівнем доходу на душу населення в минулому році випередила ще одну країну Західної Європи – Португалію ($ 33 ​​665), а чотири роки тому обігнала Грецію.

За прогнозами МВФ, цього року економіка Португалії буде розвиватися в темпі 1,6% проти 3,1% в разі польської економіки. Однак Португалію, як і Польщу, випередила Угорщина.

“Чехія ($ 38,8 тисячі) наблизилася до рівня Італії ($ 40,4 тисячі). Влада в Римі не змогли подолати економічну стагнацію протягом чотирьох десятиліть, тоді як чеська економіка розвивається досить швидко. Однак великим викликом для країн нашого регіону буде досягти рівня Іспанії ($ 41,6 тисячі), яка в минулому році стала багатшою Італії “, – йдеться в матеріалі.

У той же час Росія ($ 29,6 тисячі) опустилася нижче Греції ($ 30,2 тисячі). При цьому Білорусь ($ 20,6 тисячі) виявилася біднішими Мексики ($ 20,9 тис.).

Щоб досягти сьогоднішнього рівня Польщі, Україні необхідно забезпечити щорічне економічне зростання в 6% протягом 20 років. Часткові реформи і зростання середнім темпом в 4% вирішать це завдання тільки наполовину.

Раніше Глава Мінекономрозвитку України Тимофій Милованов представив стратегію економічного зростання України на п’ять років.

За його словами, Україні потрібно близько 50 мільярдів доларів інвестицій в найближчі п’ять-десять років. А щоб дійти до рівня 35-38% зносу, тобто наблизиться до Словаччини, Білорусі або Молдові, потрібні всі 100 мільярдів.

Джерело

Share