Що чекає власникiв машин на газу: готуйтеся викласти кілька тисяч

Що знову придумали?

Як стало відомо, тепер за реєстрацію газо-балонного обладнання для автомобілів доведеться платити на 2500-3000 гривень більше, ніж раніше.

Як пише видання «Авто 24», про це заявили у своєму зверненні до українців фахівці Української Газомоторні асоціації. Вони оприлюднили подробиці схеми, яка розгорнулася в останні місяці по реєстрації автомобілів з ГБО.

Фахівці б’ють на сполох з приводу того, що з 2010 року законодавство в цій сфері не змінювалося, а автомобілістів змушують платити більше, ніж раніше.

Законом у 2010 році встановлено, що після переобладнання транспортного засобу власник обирає організацію з оцінки відповідності за вимогами, правилам, нормативам і стандартам України.

За результатами цієї оцінки видається акт технічної експертизи або сертифікат відповідності.

Ці документи коштували кілька сотень гривень.

Однак, тепер сервісні центри МВС України перестали приймати акти технічної експертизи, а беруть тільки сертифікати відповідності. Їх, як стверджують в Українській Газомоторні асоціації, видають тільки 8 органів сертифікації, які терміново збільшили розцінки.

Тепер за один сертифікат водій при реєстрації ГБО повинен викласти 2500-3000 гривень. Без цього сертифіката тепер газо-балонне устаткування не вписують в техпаспорт автомобіля.

У газомотрній асоціації вважають, що вищеописана схема не ґрунтується, і навіть суперечить чинному законодавству. На думку фахівців, нав’язувана система сертифікації «є виключно штучною надбудовою, яка спрямована на збільшення вартості послуг з оцінки відповідності споживачів і спрямування фінансових потоків через кілька комерційних структур».

Джерело

Share