Це дeржавна зpaда! Укрaїну здaлu. Зробив це голова ОП Єрмак. Тепер в нас не вiйна з Pociєю, а “внутрішній конфлiкт” – Береза

Борислав Береза

Це держзрада. Тепер війна на Донбасі це не військове вторгнення Росії і окупація частини територій, а “внутрішній конфлікт”. І зробив це Глава ОП Єрмак під диктовку Дмитра Козака з Москви.

Можна резюмувати, що Зеленський санкціонував те, що відбілює Росію і протиречить всім резолюціям ПАРЄ. Україну здали.

У Мінську підписані домовленості про створення органу, яким фіксується суб’єктність ОРДЛО, а Росія в статусі гаранта-спостерігача, виявилася нарівні з Німеччиною, Францією та ОБСЄ.

Про це йдеться в рішенні Тристоронньої контактної групи, засідання якої відбулося в Мінську 11 березня. Документи передані в ZN.UA джерелом в переговорній групі.

Оглядач ZN.UA Тетяна Силіна так прокоментувала рішення ТКГ:

“Перше, що кидається в очі в проекті даного документа, це те, що в т.зв. Консультативну раду за стіл переговорів або, пардон, “консультацій”, на рівних правах і в рівному статусі саджають представників офіційної України та самопроголошених “ДНР” і “ЛНР”. Це те, від чого Київ категорично відмовлявся всі шість років. І це та помилка, вчинена в свій час Кишиневом у врегулюванні придністровського конфлікту, яку експерти настійно закликали Київ не повторювати “.

За її словами, Росія, яка є агресором, за допомогою даного формату отримує підтвердження своєї мантри “настамнет” і вмощується за стіл переговорів як “посередник”, а не учасник конфлікту.

“Можна припустити, що наші західні партнери не стануть заперечувати проти подібного формату, тому що вони давно давали зрозуміти, що приймуть будь-яке рішення, підтримане Києвом і Москвою: мовляв, “головне, щоб ви домовилися між собою”. Також неодноразово доводилося чути, зокрема, від французької сторони, що Києву так чи інакше необхідно розмовляти з представниками ОРДЛО, і “краще говорити, ніж не говорити”.

Друге, що викликає подив і побоювання, це наявність в тексті формулювання про “необходимости всеобъемлющего политическогоурегулирования конфликта”, і повна відсутність хоча б натяку на необхідність негайного припинення вогню, стійкого режиму тиші і забезпечення всіх умов безпеки, необхідних для цього самого політичного процесу.

Хоча побіжно згадані в преамбулі проекту рішення ТКГ (навіть без зазначення назв і дат цих документів) “інші угоди, що становлять пакет Мінських домовленостей” присвячені саме питанням припинення вогню і виведення іноземних військ з території України.

Не києм так катанням Москва проштовхує реалізацію політичних пунктів “Мінська”, як і раніше порушуючи всі пункти, що стосуються безпеки. Схоже, в нинішній переговорної команді з Банкової вона знайшла благодатних слухачів і реалізаторів своїх ідей, які, можливо, розраховують на те, що в умовах хайпа навколо наростання небезпеки епідемії коронавируса “мінська зрада” пройде непоміченою “, – пише оглядач.

Share