Хто замінить Кучму в Мінську: Зеленський назвав імена, є несподіваний кандидат

Після виходу Леоніда Кучми з Тристоронньої контактної групи, в переговори по Донбасу можуть увійти нові люди. Обговорюється навіть варіант першого президента України Леоніда Кравчука. Про це заявив президент Володимир Зеленський на відкритті другої черги нового корпусу лікарні “Охматдит”.

Він ще раз подякував Кучмі за виконану роботу і зазначив, що вона була дуже важкою. За його словами, засідання могли тривати по 10-12 годин.

“Це дійсно дуже важка робота. Люди наші, суспільство, навіть більше скажу – більшість депутатів Верховної Ради, які говорять про ситуацію на Донбасі, про” Мінськ “, кажуть, як нам потрібно діяти, чи потрібно нам там бути, чи потрібно нам виходити (з Мінських угод. – Ред.) – ці люди навіть не розуміють, що відбувається. І це правда – не розуміють “, – сказав Зеленський.

Глава держави зазначив, враховуючи складність цієї роботи по мінським переговорах, також складно вибрати людину, яка може очолити Тристоронню контактну групу.

“Потрібно знайти баланс: людина, з яким розмовляє Росія; людина, яку, найголовніше, поважають в Україні; людина, яка може домінувати за столом переговорів; людина, яка може зреагувати і не зрадити Україну в тяжкі моменти. На терезах наша територіальна цілісність і суверенітет, а значить не тільки наше сьогодення, а й майбутнє України. Людина з досвідом, який не правий і не лівий – він центрист, він балансує і його поважає більшість населення України “, – пояснив президент.

“У нас є кілька претендентів. Один з претендентів – наш віце-прем’єр Резніков … Скажу чесно, ми також говоримо з першим президентом Леонідом Макаровичем Кравчуком. Є ще пару кандидатур. Це буде не просто керівник – ще раз хочу сказати – буде керівник і люди, які разом з керівником в Тристоронньої контактній групі, вони повинні бути однією командою. Тому найближчим часом з’явиться офіційне підтвердження тієї чи іншої кандидатури. у будь-якому випадку всі люди, про яких я вам зараз сказав, вони будуть в цій групі – або радниками, або керівниками за напрямками, або в цілому керівником ТКГ “, – заявив Зеленський.

Як повідомляли новини “Сегодня”, вихід Кучми з переговорів по Донбасу вже прокоментували в Росії. Представник РФ в ТКГ Борис Гризлов вважає, що саме другий президент України є головним архітектором мінських переговорів і вніс серйозний внесок у врегулювання конфлікту.

Нагадаємо, у вересні 2018 року Кучма вирішив відмовитися від участі в переговорному процесі в Мінську, пояснивши своє рішення настанням критичного віку. Замінив його Євген Марчук, який до того представляв Україну в підгрупі ТКГ з питань безпеки. Проте 3 червня 2019 року Зеленський знову підключив його до переговорів. Дивіться на відео, як це було:

Share