Не буде як раніше: МОН оголосила вимоги для шкіл з 1 вересня

В останній місяць літа діти активно догулюють канікули, а батьки готуються до нового навчального року. А так як ситуація в країні за три літніх місяці не змінилася – коронавірус не відступає, то всіх хвилює, як же буде відбуватися процес навчання в умовах адаптивного карантину.

Відомо вже, що з вересня в усіх українських школах треба буде дотримуватися соціальної дистанції, педагоги теж будуть спілкуватися з батьками не тет-а-тет, а учням з проблемами дихальної та імунної систем треба перейти на «дистанційку» або ж на екстернат.

Важливі рекомендації напередодні 1 вересня оприлюднили на сайті МОН.

До старту навчального року навчальним закладам рекомендовано: забезпечити школи дезінфікуючими та миючими засобами; засобами індивідуального захисту; обладнати місця для обробки рук і збору використаних масок і рукавичок; створити умови для соціального дистанціювання.

Щоб створити умови для дистанціювання, зокрема рекомендується: відкрити кілька входів в будівлю; збільшити відстань між партами; використовувати розмітку на підлозі для організованого руху коридорах; виділити зони переміщення для різних вікових категорій учнів; використовувати великі приміщення – зокрема актові зали, рекреації, коридори, адаптовані для потреб навчання; при сприятливих погодних умовах проводити заняття на відкритому повітрі; встановити гнучкий графік початку занять для різних категорій учнів.

Для мінімізації пересування учнів в приміщеннях закладу МОН рекомендує закріпити за класами окремі навчальні кабінети.

Також МОН рекомендує школам ввести гнучку структуру навчального року: передбачити можливість змінювати терміни канікул, початку і завершення семестрів з урахуванням епідеміологічної ситуації.

Крім того, на початку нового навчального року слід з’ясувати рівень засвоєння навчального матеріалу, учні вивчали дистанційно в кінці навчального року 2019/2020, і визначити необхідність повторно вивчати цей матеріал.

Джерело.

Share