Азербайджан береться за бойовuків Донбасу – Росії доведеться за все відповісти

Бойовики РФ, які брали участь у війні на Донбасі на стороні найманців Росії, засвітилися в Карабасі, ведучи бойові дії проти мирного населення.

Кримінальну справу за статтями “Ведення агресивної війни”, “Умисне вбивство, вчинене злочинною організацією або спільнотою”, “Незаконне перетинання державного кордону Азербайджанської Республіки” порушена Генеральним прокурором Азербайджану, повідомляє Діалог.UA.

Головний фігурант цієї справи, як пише Генпрокуратура Азербайджану, людина, який очолює угруповання, що воює на боці Вірменії, а 2014 році засвітився в Криму і на Донбасі.

Це, як повідомляють азербайджанські ЗМІ, Армен Гамлетовіч Мартоян – керівник “Союзу добровольців Криму”, також відомий як Самвел, один з керівників вірменської громади в окупованому Росією Сімферополі.

Відомо, що члени цієї неформальної організації брали участь в окупації Криму на стороні росіян, а деяких з них також брали участь в бойових діях на Донбасі в 2014-2015 роках. У повідомленні Генеральної прокуратури Азербайджану говориться, що Армен Мартоян і ще кілька осіб прибули на територію Вірменії, а звідти – на територію Нагірного Карабаху, що є окупованою територією Азербайджану.

Потім ці люди брали участь в бойових діях, причому відомо, що воювали вони не проти Збройних сил Азербайджану, а проти мирного населення, тобто обстрілювали населені пункти.

Генпрокуратура Азербайджану має намір подати в Генпрокуратуру Росії запит з вимогою роз’яснити, як на територію Вірменії потрапили жителі окупованого українського півострова.

Крім того, Мартоян і його угруповання звинувачуються в найманство та інших військових злочинах.

Share