Майжe половuна українцiв підтримують забopoнy каналiв «112 Українa», NewsOne і ZIK – опuтування

41% українців не підтримує рішення про блокування каналів “112 Україна”, NewsOne і ZIK, згідно з опитуванням Соціологічної групи “Рейтинг”.

49% українців підтримують рішення припинити мовлення телеканалів “112 Україна”, NewsOne і ZIK. Про це свідчать результати опитування Соціологічної групи “Рейтинг”.

Згідно з опитуванням, 41% українців не підтримують рішення про блокування каналів.

Окрім того, від моменту запровадження санкцій рівень підтримки цього рішення зріс із 42% до 49%, а кількість критиків зменшилася із 47% до 41%.

Також зросла кількість людей, обізнаних про санкції проти цих каналів, – із 61% до 78%.

Опитування проводили серед населення України віком від 18 років у всіх областях, окрім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю та типом поселення. Вибіркова сукупність: 2500 респондентів.

Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95: не більше ніж 2,0%. Терміни проведення: 6–8 лютого 2021 року.

Телеканали “112 Україна”, ZIK і NewsOne, які пов’язують із нардепом від “Опозиційної платформи – За життя” Віктором Медведчуком, заблокували після того, як президент України Володимир Зеленський 2 лютого ввів у дію рішення РНБО про санкції стосовно нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака, якому офіційно належать ці медіа.

Санкції передбачають позбавлення ліцензій “112 Україна”, ZIK і NewsOne, їм наказали припинити мовлення, усю легальну діяльність медіакомпаній припиняють строком на п’ять років.

Провайдери відразу ж почали блокувати телеканали, а ті зробили спільну заяву про “політичну розправу” і пообіцяли боротися “за своє право вести мовлення для українців”.

Джерело

Share