Україна, Грузія і Молдова готують військовuй союз ГУМ – “Трu протuвнuка Мoскви об’єднyються”

Україна, Грузія і Молдова, які постраждали від агресії Росії, можуть об’єднатися в військово-політичний союз. Цю ідею підтримує Америка.

Найближчим часом Україна, Молдова і Грузія можуть створити військово-політичний союз під назвою ГУМ. Чутки з цього приводу активно циркулюють в Києві.

Про це повідомив на своїй сторінці в Facebook директор Українського інституту аналізу та менеджменту політики Руслан Бортник, передає Діалог.UA.

“Країни ГУМ найближчим часом не зможуть приєднатися до НАТО і ЄС, але інтегруються на європейські ринки і користуються військово-технічною підтримкою НАТО”, – повідомив Бортник.

Він зазначив, що союз буде мати чітку антиросійську спрямованість. Це логічно, враховуючи, що всі три країни стали жертвами російської агресії і значні частини їх територій сьогодні знаходяться під окупацією Москви.

За даними Бортника, блок може розраховувати на фінансову і військово-технічну підтримку США.

Ймовірно, ідею активно підтримує Вашингтон. Більш того, нібито розглядається варіант оборонного угоди ГУМ з НАТО за прикладом того, що Америка підписала з Японією і Південною Кореєю.

“Для США це може стати додатковим інструментом тиску на РФ”, – зазначив експерт.

Share