“Новi пeнсiї, тaрифи тa aжioтаж iз дoларом”: що змiниться для укpaїнців у беpeзні

З настанням весни, українців чекають чергові зміни

Про те, як на життя громадян України вплинуть курс національної валюти, індексація пенсій і тарифи на газ, спробував розібратися інформаційний портал “Hyser”.

У перший місяць весни Долар США буде коливатися незначно. Як вважають аналітики діапазон змін курсу національної валюти складе від 27,75 до 28,25 гривні за 1 долар. Такі зміни обґрунтовані тим, що Україна так і не отримала повної інформації щодо рішення представників МВФ.

Тільки в тому випадку, якщо уряд перейде до реалізації реформ в антикорупційному законодавстві та судовій системі, це дозволить дати поштовх до відновлення переговорного процесу про черговий валютний кредит. Якщо ж компроміс так і не буде знайдений, цілком можливо, що гривня серйозно здасть свої позиції. Поки ж зміни курсу національної валюти зависли в очікуванні рефінансування МВФ.

З 1 березня цього року, пенсійні виплати індексують близько 8 мільйонів українців з 14,8 мільйона. Середній розмір доплат складе близько 300 гривень, мінімальний же – всього лише 100 гривень. Втім, розмір індексації залежить від обсягу базової пенсії. Зокрема, ті, хто отримує 6 000 гривень, зможе отримати надбавку в 660 гривень.

Ті пенсіонери, хто отримує пенсію на рівні 1 500 гривень, надбавку до виплат взагалі не побачать: як до, так і після індексації розмір виплати дорівнюватиме офіційному прожитковому мінімуму в 1 769 гривень. Щоб розрахувати розмір своєї індексованої пенсії, досить взяти базову частину, без будь-яких доплат за “сверхстаж” або вік, і помножити на коефіцієнт 1,11.

Що стосується тарифів на” блакитне паливо”, то зафіксована Кабінетом міністром України вартість в 6,99 гривні, закінчить свою дію з приходом березня. Як попереджають в уряді, після цього, всі домоволодіння автоматично переведуть на річні контакти.

Таким чином, протягом цього року, ціна газу залишиться фіксованою, однак, певні суми необхідно буде вносити щомісяця. Також побутові споживачі отримуватимуть одну, а не дві платіжки за газ(у вартість буде включений як обсяг спожитого “блакитного палива”, так і послуга розподілу). У всіх регіонах нашої країни, Ціна за доставляння газу буде фіксованою та однаковою, а самого постачальника енергоносія можна буде змінити в додатку, розробленому урядом – “Дія”.

Share