“У верховнoгo гoлoвнoкoмандувача прoблем дати команду або прийняти рішення немає”- Хoмчак вiдзвiтував перeд дeпутатами

Сьогодні на перше позачергове засідання ВР зі звітом був викликаний головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак. Депутатам він доповідав про ситуацію на фронті і нарікав про те, що крім Донбасу, РФ здійснює поетапне нарощування кількості своїх військових біля державних кордонів України на півночі і півдні країни: в Брянській, Воронезькій областях та АР Крим.

Про це повідомляє “Аргументум”. “Всього очікується додаткове зосередження до 25 батальйонних тактичних груп, що в сукупності з наявними розгорнутими силами і засобами поблизу державного кордону з Україною створює загрози військової безпеки держави”, – констатував Головнокомандувач ЗСУ.

При цьому, Хомчак не дав відповідей на головні питання: чи готова армія під його керівництвом відобразити вірогідний наступ і в змозі почати звільняти Донбас силовим способом. Чи не придумавши нічого кращого, він боягузливо перевів стрілки на Володимира Зеленського.

“У верховного головнокомандувача проблем дати команду або прийняти рішення немає. Але треба прораховувати всі наслідки, сили і можливості, резерви, готовність держави до цього і наслідки”, – сказав Хомчак, не уточнивши, навіщо тоді взагалі потрібен такий Головнокомандувач ЗСУ, який пропонує президенту “все зважувати” самостійно.

Хомчак, при цьому не зізнався, що бойовий настрій українських солдат сьогодні практично дорівнює “нулю”, і що це – його особиста заслуга. Адже деморалізація ВСУ триває вже другий рік поспіль, а виражається в безглуздих і злочинних “реформах” Хомчака. Наприклад, під соусом “кадрового реформування” армії головнокомандувач оптимізував штат ВСУ, скоротив військових офіцерів, розплоду ряджених генералів і паперову бюрократію.

Все це спричинить за собою зниження здатності армії виконувати бойові завдання, говорив експерт Михайло Жірохов, і мав рацію. Адже, Хомчак вже програє суди за фактом незаконного звільнення бойових офіцерів, але висновків так і не зробив. Під керівництвом Хомчака, українська армія також позбулися нормального харчування. Забезпечення продуктами солдатів на фронті, як пише волонтер Діана Петрени, сьогодні займається стара фірма-аутсорсер, яка виграла тендер під новим ім’ям і навіть не спромоглася змінити директора.

Придумана Хомчак чергова схема заробітку на військових полягає в тому, що замість фруктів і овочів на передову поставляють гниль, а платять за неї, як за “делікатеси”. Крім усього іншого, в ході звіту перед парламентаріями, Головнокомандувач ЗСУ не прокоментував отримання ним декількох службових квартир, корупційні скандали із закупівлею медичних масок і непрацюючих ШВЛ для госпіталів, як і не сказав ні слова про загибель солдатів на фронті.

Хоча розслідувати реальні причини смертей, часто списуються на “небойові” втрати, Хомчак доручав особисто Президент. Нагадаємо, що відставки Головнокомандувача військові та волонтери вимагає з кінця минулого року. Криза командування в армії і свою профнепридатність Хомчак особливо яскраво продемонстрував, влаштувавши розбірки з міністром оборони і не виконавши 98 його наказів.

Тоді хаос в ЗСУ став очевидним не тільки всьому українському суспільству, а й нашим міжнародним партнерам. Але визнавати свою невідповідність посаді і руйнівний керівництво воюючими військами, Хомчак, схоже, не поспішає.

Джерело.

Share