Кoлишньому пpeзиденту Фpaнції Caркозі дaли тpи poки в’язнuцi – пoдробиці

У Парижі 1 березня засудили до ув’язнення на три роки колишнього президента Франції Ніколя Саркозі, якого звинуватили в корупції і зловживанні впливом.

Політик став першим ексглавою країни, який отримав реальний тюремний термін.

Про це повідомляє BFM TV.

Як відомо, 66-річного Саркозі звинуватили в тому, що він нібито намагався підкупити суддю в обмін на інформацію про розслідування справи щодо фінансування його партії. Разом із ним у справі проходили його адвокат Тьєррі Герцог і колишній суддя Жильбер Азібер.

Судовий процес над Саркозі почався в кінці листопада 2020-го. Під час розгляду справи прокурори вимагали засудити його на чотири роки (два з них умовно). Адвокати колишнього президента наполягали на його невинуватості. В результаті суд ухалив рішення засудити ексглаву Франції до трьох років позбавлення волі, зокрема до року реального ув’язнення.

Додамо, що січні 2020 року національна фінансова прокуратура Франції відкрила проти Саркозі нову справу. Цього разу розслідування стосувалося контракту з російською компанією.

Ніколя Саркозі, який очолював Францію з 2007 по 2012 роки, став першим експрезидентом в сучасній історії країни, який опинився на лаві підсудних. До нього судили тільки Жака Ширака – і засудили в 2011 році – за фіктивне працевлаштування в Парижі, але він ніколи не виступав перед суддями через стан здоров’я.

Джерело

Share