“Укpaїнців змyсять cкласти iспит з мoви” – когo тopкнеться нoве пpaвило (дeталі)

Глава Національної комісії зі стандартів державної мови Орися Демська зазначає, що з 16 липня 2021 року близько 100-150 тисяч громадян України повинні будуть підтвердити рівень володіння державною мовою, склавши відповідний іспит.

“Кількість людей, які на сьогодні мають скласти іспит з 16 липня і підтвердити рівень володіння державною мовою, становить близько 100-150 тис. осіб”, – сказала Демська під час публічного звіту про результати діяльності у 2020 році в Києві.

Повідомляє Інтерфакс-Україна.

За її словами, планується, що центри для складання тестів на володіння українською мовою будуть як мінімум у кожному обласному центрі, а сертифікат на володіння державною мовою діятиме безстроково.

“Треба розуміти, що закон зворотної дії не має. Усі, хто сьогодні вже працюють і не йдуть на конкурс і не претендують на яку-небудь посаду, а вже на ній перебувають, – вони не складатимуть іспит. Іспит складатимуть лише ті, хто хоче отримати сертифікат із перспективою, що колись обиратиметься на конкурс”, – додала Демська.

Як повідомлялося, 16 липня 2021 року набуває чинності норма про те, що кожен претендент на посаду в органах державної влади або місцевого самоврядування має складати іспит на рівень володіння українською мовою відповідно до нових стандартів, розроблених Національною комісією зі стандартів державної мови.

Share