СШA i Євpoсоюз ввeли мacштабні caнкції пpoти Рoсії: Лaвров зaявив пpo гoтовність РФ poзірвати вiдносини з ЄC

США і Євросоюз синхронно вводять пакет нових санкцій проти Росії за отруєння і спробу вбивства опозиціонера Олексія Навального.

Європейський Союз запровадив санкції щодо 4 високопоставлених російських чиновників, повідомляє інформаційне агентство dpa у вівторок з посиланням на дипломатичні джерела.

Раніше глава російського МЗС Сергій Лавров в інтерв’ю Володимиру Соловйову заявив, що Росія готова розірвати відносини з Євросоюзом, якщо він введе нові санкції.

Відповідний правовий акт повинен з’явитися в юридичному журналі ЄС найближчим часом, офіційно закріпивши заходи проти Кремля.

За даними джерел dpa, “жертвами” стали Генеральний прокурор РФ Краснов і глава Слідчого комітету Бастрикін. Крім того, буде покараний глава Пенітенціарної служби Калашников і директор Нацгвардії Золотов, додали джерела.

Задіяним особам загрожує заборона на в’їзд в ЄС і заморожування активів відповідно до новим інструментом санкцій в області прав людини, створеним блоком в кінці минулого року.

Однак пакет санкції Сполучених Штатів на тлі дій ЄС набагато ширший, ніж обмежувальні заходи блоку. США вирішили відповісти Росії не тільки на спробу вбивства Навального, але і по трьом додатковим аспектам.

Вашингтон запроваджує санкції проти відразу 7 високопоставлених представників російської влади. На даний момент влада США їх імен і прізвищ поки не розкрили.

Крім того, під санкції потраплять ще 14 організацій з Росії, Німеччини та Швейцарії за виробництво біологічної та хімічної зброї.

Нові санкції передбачають експортні та візові обмеження.

Москва неодноразово погрожувала вжити заходів у відповідь, якщо ЄС прийме заходи, які, на її думку, є незаконними і провокаційними.

За матеріалами dialog.ua

Share