SpaceX Маска погодилася запустити український супутник “Січ”: озвучена вартість

Вчора, 4 березня, нардеп Дмитро Наталуха запевнив, що компанія SpaceX погодилася запустити український супутник “Січ”. Відзначається, що вартість такого пуску вже відома і тепер всі рішення залежать від Кабміну.

Ціна контракту – 1 млн доларів і це набагато менше, ніж було закладено владою. Про це повідомляє Діалог.UA з посиланням на Фейсбук нардепа. Наталуха зазначив, що спочатку в Україні розраховували, що такий запуск обійдеться Україні в 8 млн доларів.

Нардеп пояснив, що якщо Кабмін виділить гроші найближчим часом, то можна буде укласти контракт на кінець грудня. Відзначається, що український супутник буде виведений на орбіту ракетоносієм Falcon 9.

Раніше повідомлялося, що Україна планує запуск на грудень 2021 року. Супутник дистанційного зондування землі “Січ 2-30 (2-1)” буде запущений на вимогу Володимира Зеленського, який хоче зробити це на рік річниці незалежності. До цього зазначалося, що Starship Маска вдало стартував і провів плавний політ.

Повідомляється, що корабель сів на площадку і почав глушити двигуни. Однак під час даного процесу сталося загоряння. У підсумку через кілька хвилин Starship вибухнув.

Нагадаємо, що до цього Пушков прокоментував пропозицію українського президента Володимира Зеленського, яке той напередодні зробив на адресу Маска, запросивши в Україну.

Share