Ареcтович нaзвав єдинy yмову для вiйськового сцeнарію Укрaїни на Дoнбасі

Речник української делегації в Тристоронній контактній групі (ТКГ) Олексій Арестович вважає, що конфлікт на Донбасі може бути вирішене військовим шляхом тільки в разі, якщо Україні нав’яжуть такий сценарій.

Разом з тим підкреслив, що це буде представляти загрозу для сотень або тисяч мирних жителів. Такою думкою він поділився в ефірі “Радіо Свобода“.

“Тобто вбивати власних громадян? Ми – не Росія. Не будемо повторювати Грозний тут двічі, як вони повторювали з тисячами жертв мирних жителів. Ми не можемо собі цього дозволити. Єдиний варіант для військового вирішення проблеми – це коли нам нав’яжуть”, – заявив Арестович.

За його словами, якщо Росія перейде до відкритих бойових дій, то і Україна повинна “тоді відповідати”. “Там багато що може бути. Наприклад, наш контрнаступ у відповідь”, – зазначив він.

Спікер ТКГ додав, що сценарій, за яким зараз йде Україна, узгоджений з її партнерами. І це – політико-дипломатичний шлях при всій його складності і “навіть частково, як здається, примарності”. А також “прокачування” сектора нацбезпеки і оборони, щоб бути готовими, якщо Україна нав’яжуть відкриті бойові дії.

“Якщо ми зараз підемо в наступ, то відразу стикаємося з російськими військами. То починаються важкі, криваві бої, коли снаряди з обох сторін полетять на голови мирних жителів. Це не те рішення, яке на даному етапі є продуктивним”, – підсумував Арестович.

Share