Ecкалація на Дoнбaсі: Зeленський eкстрено вилeтів на пeрeдову

Президент України Володимир Зеленський на тлі загострення на сході України від 8 квітня почав робочу поїздку на Донбас. Про це повідомляє прес-служба Глави держави, передає УНН.

“Глава держави відвідає передові позиції, де останнім часом систематично порушується режим всеосяжного і стійкого припинення вогню і де в результаті ворожих обстрілів загинули і були поранені українські захисники. Володимир Зеленський їде на Донбас як Верховний Головнокомандувач, щоб поспілкуватися з військовими і підтримати бойовий дух захисників”, – відзначили в прес-службі.

Повідомляється, що Президент в ході візиту зустрінеться з українськими військовими, які несуть службу на передовій. Останнім часом на Донбасі спостерігається ескалація ситуації. Крім того, у вівторок, 30 березня, головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак під час виступу у Верховній Раді України сказав, що Росія здійснює поступове нарощування військ поблизу державного кордону України – на Півночі, на Сході і на Півдні.

Всього очікується додаткове зосередження до 25 батальйонних тактичних груп, в сукупності з наявними розгорнутими силами і засобами поблизу державного кордону з Україною, що створює загрозу військової безпеки держави. За словами Хомчака, за Станом на 30 березня 2021 року вздовж державного кордону України і на тимчасово окупованих територіях України і АР Крим міститься 28 батальйонних тактичних груп противника, а саме – в Брянській, Воронезькій, Ростовській областях, і на території тимчасово окупованого Криму.

Варто відзначити, напередодні відбулося засідання Тристоронньої контактної групи, під час якого сторони підтвердили необхідність повного і всеосяжного дотримання режиму припинення вогню.

Share