Лiтр oлії вже кoштує 60 грн: що ще зрoсло в цiні

Соняшникова олія по всьому світу подорожчала до максимуму за 10 років. Україна – головний виробник цього продукту, але зростання цін не оминуло і наші магазини. Літр олії продають вже по 60 гривень.

Крім того, подорожчали яйця (майже вдвічі за два місяці), м’ясо, молоко, борошно і цукор. Тобто всі найважливіші продукти. У магазинах покупці скаржаться, що від дорогих яєць доводиться відмовлятися. А замість соняшникової олії люди беруть свинячий жир на ринку. Причин подорожчання кілька, кажуть фахівці.Наприклад, соняшникова олія злетіла в ціні через неврожай.

“Україна забезпечує половину світового експорту олії. Таким чином, неврожай в Україні сам по собі спровокував зростання цін”, – пояснив економіст Борис Кушнірук.

Неврожай позначився і на вартості інших продуктів. Крім того, вплинув коронакризис. Ці фактори характерні для всього світу. Але в Україні є і свої власні – наприклад, підвищення мінімальної зарплати і тарифів.

Фермерам вже довелося підвищити розцінки, але вони все ще запевняють, що працюють в збиток: “Собівартість виробництва огірків зросла на 33% в порівнянні з минулим роком”, – навів приклад фермер Володимир Метельський.

Що буде з цінами далі? На деякі продукти ціни рости вже не будуть, вважають експерти. Так, яйця традиційно подешевшають після Пасхи, а вартість овочів і фруктів впаде влітку майже вдвічі. А ось цінники на масло, борошно і м’ясо залишаться на високому рівні.

Ця продукція може подешевшати тільки після того, як зберуть новий урожай зернових. Він, до речі, як очікується, буде не рекордним, але хорошим – 75,1 млн т. Це на 14,6% вище показників 2020 року.

Share