В Кpиму хoчуть ocудити Пopoшенко та ряд сopaтників зa “вoдну блoкaду”

Самопроголошена влада в тимчасово окупованому Росією Криму повідомила, що готує судовий позов через “водну блокаду” півострова проти п’ятого президента України Петра Порошенка. Про це повідомляють Коментарі.

Про відповідні наміри оголосив Сергій Трофимов, глава так званого “Комітету з законодавством парламенту Криму”. В “суд” також будуть звертатися через “участі в блокаді” Андрія Сенченка, Рефата Чубарова, Мустафи Джемілєва, Ленура Іслямова.

Окупаційна влада закидають їм вчинення “терористичних актів”, “організацію терористичного співтовариства” і участь в ньому, “диверсію” і “екоцид”. Трофимов говорить, що зараз зібрані всі матеріали і завершуються роботи над відповідними заявами. Після чого документи будуть передані в “правоохоронні органи”. У так званому “парламенті Криму” порахували, що сума збитку через “водну блокаду” становить близько півтора трильйона рублів.

Через перекриття Північно-Кримського каналу окупанти, які самі порушили міжнародне право, збираються залучити Україну до міжнародно-правової відповідальності. Нагадаємо, більшість українців стурбовані новинами про скупчення військових машин і танків біля кордонів країни. Також регулярно надходить інформація про збільшення представників російської армії в окупованому Криму. Причину такої поведінки нашого північного сусіда спробував пояснити керівник вітчизняної делегації в ТКГ з питань Донбасу Леонід Кравчук За словами Кравчука, постійним “брязкотом зброєю” на українському кордоні Росія намагається продемонструвати свою перевагу, “показати силу”.

Також це може бути бажання перетворити Крим на майданчик для подальшого створення на півострові справжнього військового плацдарму. Перший український президент вважає, що анексований Крим – відмінне місце для спекуляцій на зовнішньополітичні теми. На це впливає географічне положення півострова, близькість до Туреччини і взагалі морське сусідство по басейну Чорного моря з іншими державами.

Share