Поpтников: Нiякого сеpйозного амeрикансько-pосійського дiалогу нe будe

Виступ президента Сполучених Штатів, в якому він пояснив причини санкцій проти Росії і закликав до припинення ескалації, по суті, пояснює як Байден збирається вибудовувати відносини з Путіним, пише журналіст Віталій Портников для експрес.

З сильної позиції, яка передбачає задіяння санкційних інструментів і тиск на Кремль. Але разом з тим – діалог, який дозволяє Володимиру Путіну відмовитися від ескалації в обмін на пом’якшення режиму санкції і вибудовування нормальних відносин хоча б з тих питань, щодо яких сторони можуть домовитися. Не сумніваюся, що Путін не почує Байдена.

По-перше, тому, що вже сам факт тиску на Росію сприймається ним як порушення умов “рівноправності”. Адже головна ідея Путіна – бути на рівних зі світовими лідерами. І зовсім неважливо, що економічний потенціал Росії значно поступається потенціалу провідних країн світу. Як не дуже важливо і те, що політична вага Росії базується виключно на хуліганстві, на агресії, на злочинах, а не на реальний вплив.

По-друге, тому що Путін – при всій своїй манії величі – сприймає Росію як жертву західної агресії. І це не анекдот, ні. На думку Путіна, Захід розвалив Радянський Союз, заважає об’єднанню “споконвічних російських земель” – тобто Росії, України і Білорусі, а коли самі російські люди хочуть відтворити свою державу, запроваджують санкції.

По-третє, тому, що будь-яка пропозиція розмовляти Путін сприймає як ознаку слабкості, а не сили. Він не розуміє, що таке конструктивний діалог. Він упевнений, що якщо одна сторона пропонує розмовляти, значить – вона готова капітулювати і потрібно ще сильніше тиснути. Це стосується не тільки Зеленського. Байдена це теж стосується. Тому ніякого серйозного американсько-російського діалогу не буде. Як не буде і припинення ескалації на українському напрямку.

Путін може хіба що бути обережнішим, щоб не зірвати сам саміт президентів США і Росії. Але після нього знову повернеться до тиску на Україну – якими б не були результати зустрічі. І так буде тривати роками – поки Путін президент і поки Україна існує.

Джерело.

Share