Зeленcький у Пoльщі пiдпиcaв дeклapaцію 5 кpаїн: “Зaдумaнe викoнaнo”

Польща, Естонія, Україна, Латвія і Литва заявили про прихильність продовженню діалогу та співпраці.

Про це повідомляється на сайті президента України.

«Вважаємо, що для всіх нас солідарність народів, особливо в умовах сучасних загроз для нашої спільної безпеки, є одним з наріжних каменів миру, стабільності, розвитку, благополуччя і стійкості.

Керуючись цим переконанням, ми віддані продовженню діалогу та співпраці держав, які ми представляємо »- повідомляється на сайті президента.

У декларації йдеться, що президенти зустрілися в Варшаві, щоб спільно відзначити 230-ту річницю прийняття Конституції 3 травня, прийнятої в Речі Посполитої в 1791 році. Це був перший на нашому континенті і другий в світі сучасний Основний закон держави, що вступив в силу.

Представники країни висловили переконання, що успіх спільної спадщини і спільного дому, корінням яких є європейська цивілізація, вимагає, щоб Європа будувалася на фундаментальних цінностях і принципах, до яких відносяться свобода, суверенітет, територіальна цілісність, демократія, верховенство права, рівність і солідарність.

«Європа, яка об’єднується, повинна бути відкритою для всіх країн і народів, які поділяють такі цінності», – йдеться в декларації.

Підписи під документом поставили президенти Польщі Дуда, України Володимир Зеленський, Естонії Керсті Кальюлайд, Латвії Егілс Левітс і Литви Гітанас Науседа.

Джерело

Share