Пoчинаючи з 2 тpaвня: укpaїнських вoдiїв зoбoв’яжуть їздити зa нoвими пpaвилами. Пoдpoбиці

Водіїв попередили про нові правила

Українських водіїв попередили про нововведення, яке починає діяти з неділі, 2 травня. Водії мають право пересуватися за межами міста з вимкненими фарами. Про це йдеться в постанові уряду.

Так починаючи з 2 травня українські водії не зобов’язані включати фари під час їзди за межами населених пунктів.

Однак в холодну пору року, мається на увазі період з 1 жовтня по 1 травня, водії всіх транспортних засобів за межами населених пунктів зобов’язані їздити з включеними фарами ближнього світла. Ці норми передбачені пунктом 9.8 ПДР, які були затверджені урядом від 2001 року.

Відзначається, що вимога їздити з включеними фарами в холодну пору року встановлено, щоб позначити автомобіль або інший транспортний засіб, як рухомий об’єкт. У разі невиконання цієї вимоги можливі претензії з боку поліцейських.

До слова, якщо ситуація на дорозі склалася так, що вас зупиняє поліцейський необхідно повнити про деякі правила, які допоможуть уникнути штрафу. Під час зупинки транспортного засобу правоохоронцями водій повинен зупинитися з дотриманням деяких вимог.

В іншому випадку можна виклопотати штраф, навіть якщо до цього підстав для нього не було. Так, перед з’їздом на узбіччя потрібно обов’язково включити поворотник. Після зупинки потрібно включити “аварійку”. Також важливо зупинятися тільки в належних місцях.

Наприклад, за зупинку на пішохідному переході або ближче 10 метрів від нього можна отримати штраф.

Також оштрафувати можуть за зупинку ближче 30 метрів від зупинки громадського транспорту.

Джерело

Share