Нoвiтній бpитaнcький aвіaноceць вийшoв у пepший пoxiд: зaйдe i в Чopне мope

Ударна група з дев’яти кораблів на чолі з новітнім авіаносцем Великобританії “Queen Elizabeth” 1 травня вийшла з порту Портсмут.

Про це повідомили в Twitter Королівського флоту, опублікувавши відповідні фото і відео.

Два кораблі зі складу АУГ, есмінець проєкту 45 і фрегат проєкту 23, повинні зайти в Чорне море на знак підтримки України через зосередження військ окупантів біля її кордонів та збільшену напруженість у чорноморському басейні.

“Британська група #CarrierStrike готується до заключного випробування перед своїм першим операційним розгортанням у Середземному морі, Індійському океані й Азіатсько-Тихоокеанському регіоні. Кораблі покинули Портсмут і попрямували на північ для участі в навчаннях Strike Warrior”, – йдеться у повідомленні.

Новітній авіаносець Великобританії “Queen Elizabeth” 1 травня вийшов у перший похід.

Як зазначив коммодор Стів Мурхаус, командувач британської авіаносної ударної групи, її поява є істотним новим вливанням бойової потужності п’ятого покоління у захист євроатлантичного регіону.

Британська група #CarrierStrike готується до заключного випробування.
Поява британської авіаносної ударної групи є істотним новим вливанням бойової потужності в захист євроатлантичного регіону.

Ескадра Queen Elizabeth складається з дев’яти кораблів. Крім авіаносця, в неї входять два есмінці типу 45 – HMS Diamond і HMS Defender, два фрегати типу 23 – HMS Kent і HMS Richmond, два судна забезпечення – RFA Tidespring і RFA Fort Victoria, а також американський ракетний есмінець USS The Sullivans (DDG- 68) і нідерландський фрегат HNLMS Evertsen (F805).

На борту авіаносця базуються палубні літаки F-35B з американської ескадрильї VMFA-211 і британської 817 SQN. Також на плавучому аеродромі розміщуються морські піхотинці з 42 CDORM і три вертолітних ескадрильї – 815 NAS, 820 NASі 845 NAS.

Джерело

Share