Нaглядoвa paда «Нaфтoгaзy» вiдмoвилаcя пpaцювaти з Вiтpeнкo

Наглядова рада компанії НАК «Нафтогаз України» відмовилася працювати з новим главою правління компанії Юрієм Вітренко.

Про це йдеться в листі незалежних членів наглядової ради компанії прем’єр-міністру Денису Шмигаль від 3 травня.

Наглядова рада не погодилася на пропозицію Кабінету Міністрів України попрацювати до обрання нового складу. У документі зазначається, що чинним складом ради буде важко працювати з Вітренко, у якого після критики роботи ради виник конфлікт інтересів.

При призначенні Вітренко порушили закон України «Про запобігання корупції», вважають члени наглядової ради. Будучи на посаді першого заступника міністра і виконуючого обов’язки міністра енергетики, Вітренко пропонував Кабміну оцінити незадовільно роботу наглядової ради та правління компанії, повідомило видання з посиланням на текст листа.

«Його призначення главою правління відразу після цього чітко свідчить про наявність у нього конфлікту інтересів. Як ми розуміємо, закон України «Про запобігання корупції» прямо забороняє такі призначення, а саме працевлаштування осіб, уповноважених на виконання функцій держави, в компаніях, на які вони мали вплив, протягом року з дня припинення повноважень. Такі важливі питання не пройшли б повз належної системи корпоративного управління ще до призначення кандидата », – йдеться в листі.

Наглядова рада НАК «Нафтогаз України» нагадав, що за погодженням з урядом і президентом України термін повноважень голови правління недавно продовжили на чотири роки.

«Якщо уряд мав певні суттєві застереження щодо роботи попереднього голови правління, це також було б необхідно обговорити з наглядовою радою», – наголошується в документі.

Члени наглядової ради вважають, що уряд і президент повинні знайти способи зменшити шкоду від рішення про звільнення Коболєва і наглядової ради. Клер Споттісвуд, Бруно Лескуа і Людо ван дер Хейден, які підписали лист, заявили, що це рішення зірвало розміщення інвестицій і буде означати втрату для компанії міжнародних партнерів.

Розглядаючи питання продовження повноважень колишнього глави «Нафтогазу» Андрія Коболєва, наглядова рада жодного разу не вважав за Юрія Вітренка можливим кандидатом на цю посаду, підкреслюється в листі.

«Багато хто з членів нинішнього складу правління і вищої керівної ланки працювали з Юрієм Вітренко, коли він був працівником« Нафтогазу », і слід очікувати, що багато хто з них вирішать припинити роботу під його керівництвом, зокрема, через такого непрозорого і сумнівного процесу призначення », – відзначили члени наглядової ради компанії.

Джерело

Share