У Чexiї бiлopуcу, який вoювaв пpoти Укpaїни нa Дoнбaci, збiльшили тepмiн нa 16 poкiв

Вищий суд в Празі в апеляційній інстанції підвищив покарання громадянину Білорусі Олексію Фадєєву, який в 2020 році був засуджений до 4,5 років позбавлення волі за участь у війні проти України на Донбасі.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Після винесення вироку в 2020 році захист і обвинувачення заявили, що мають намір його оскаржити.

Апеляційний сенат Вищого суду в Празі ухвалив, шо суд першої інстанції недостатньо точно визначив вину Фадєєва. Його засудили лише за “участь в організованому злочинному угрупованні”.

Апеляційний суд додав також звинувачення в “терористичному нападі” і визначив Фадєєву виняткове покарання: через його участь в організованих злочинних угрупованнях верхня межа терміну була підвищена на третину.

Таким чином, Фадєєв засуджений до 21 року позбавлення волі. Також йому присуджено висилання з Чехії на необмежений термін.

Вирок після рішення апеляційної інстанції набрав чинності, але на нього ще можна подати касаційну скаргу до Верховного суду Чехії.

  • 1 червня Празький суд засудив на 20 років позбавлення волі чеха Мартіна Кантора, що воював на боці бойовиків терористичної організації “ЛНР”.
  • 22 червня чеський громадянин Павло Кафка, якого суд Чехії засудив до трьох років позбавлення волі за участь у бойових діях на Донбасі проти української армії, написав лист в українське посольство, в якому покаявся в своїх діях і попросив в України вибачення.
Share