Глaвa МЗC Нiмeччини – пpo пocтaчaння збpoї Укpaїнi: у нac iншa пoзицiя, нiж у CШA (відeo)

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок запевнила, що її країна, як і США, стоїть на боці України перед обличчям воєнної загрози від Росії. Водночас погляди Берліна й Вашингтона стосовно постачання нашій державі зброї розходяться.

Про це німецька дипломатка заявила на пресконференції 5 січня після зустрічі з главою американського Держдепу Ентоні Блінкеном. Вона наголосила, що ситуація довкола України має вирішитися дипломатичним шляхом і таке розуміння треба донести РФ.

“У нас є своя, яка відрізняється від США, позиція щодо постачання зброї в Україну”, – коротко сказала Бербок.

Водночас глава німецького МЗС наголосила, мовляв, із 2014 року її країна допомогла звести в Україні військовий госпіталь, а ще надавала медичну техніку й матеріали. Також, за її словами, чимало поранених на Донбасі українських захисників лікуються у клініках Бундесверу (збройних сил Федеративної Республіки Німеччина).

Говорячи про можливі санкції, Бербок зазначила: з огляду на ситуацію на українсько-російському кордоні, чітко було вказано, що подальша ескалація і порушення суверенітету України спровокує “величезні економічні наслідки й зачепить фінансовий сектор”.

Дипломатка запевнила, що трансатлантичні партнери тісно координують позиції з цього питання. У цьому контексті вона згадала спільну німецько-американську декларацію (від липня 2021 року), в якій обидві держави вказали на необхідність наявності ефективних засобів відповіді, якщо Російська Федерація “використає енергію як зброю”.

Новий федеральний уряд, наголосила міністерка, повністю погоджується з цим, що записано в його коаліційній угоді. Хоча прямої відповіді на те, чи буде зупинено проєкт “Північний потік-2” в разі агресії, політикиня, яка до вступу на посаду відкрито його критикувала, не дала.

Бербок лише підкреслила, що “деструктивні дії Росії матимуть високу ціну”, нова агресія проти України спровокує для РФ суворі наслідки, і в Кремлі “мають бути свідомими щодо цього”.

“Єдина можливість виходу зі спіралі ескалації – діалог, альтернативи якому немає. У Німеччині роблять усе можливе для попередження нової агресії й порушення міжнародного права. У Берліні раді, що Росія погодилась почати діалог”, – додала Бербок, фактично ставши на захист планів канцлера Олафа Шольца вступити в прямий діалог із главою РФ Володимиром Путіним якнайшвидше.

Нагадаємо: раніше Анналена Бербок висловила переконання, що постачання озброєння в Україну не буде сприяти деескалації конфлікту на тлі загроз із боку Росії і нібито не принесе нашій країні додаткової безпеки. Вона говорила, що завдання ЄС – якомога швидше добитися від сторін проведення переговорів у форматі РФ-НАТО й “нормандському”.

Джерело

Share