“Нi бaлepин, нi пoeтiв бiля кopдoнiв нeмa” – Кулeбa жopcткo пocтaвив фpaнцузiв нa мicцe

Дмитро Кулеба закликав Францію припинити «романтизовані уявлення» про Росію. Держава-агресорка сьогодні має мало спільного з російським балетом або літературою. Частина французької інтелектуальної еліти все ще має «особливу прихильність» до Росії. Про це міністр закордонних справ заявив у коментарі для французької газети Le Figaro.

Чому деякі французи прихильні до Росії. Кулеба каже, що хтось «зачарований російською культурою», хтось скептично ставиться до США та вважає відносини з Росією альтернативою. Дехто хоче тісніше співпрацювати з Росією, щоб завадити зближенню Москви з Китаєм.

Не хочу нікого розчаровувати, але сьогоднішня Росія має мало спільного з російським балетом або літературою, і біля українського кордону ми не бачимо сьогодні ані балерин, ані поетів,– наголосив дипломат.

Він додав, що Москва не грає значної ролі в протистоянні США та Китаю. Тому закликав Францію облишити «романтизовані уявлення» про Росію.

Російські апетити тільки зростають. За словами Кулеби, поворот Франції до жорсткішої політики щодо Москви може фундаментально змінити розрахунки у Кремлі. Якщо європейська дипломатія не зможе запобігти новому нападу Росії, це буде виклик для ЄС. На думку міністра, апетити Росії тільки зростатимуть.

Франція попередила Росію про наслідки в разі нападу на Україну. Коли восени в ЗМІ з’явилась інформація, що Росія стягує війська до кордону з Україною, міністри закордонних справ й оборони Росії та Франції провели зустріч.

Париж попередив Москву про серйозні наслідки будь-якої можливої шкоди територіальній цілісності України.

Джерело

Share